SPIRIT OF MAPAYA

Kobiety, które mnie inspirują


O ważnych dla mnie kobietach mogłabym opowiadać bez końca. Mam to szczęście, że otacza mnie mnóstwo wspaniałych kobiet - począwszy od tych najbliższych, jak 86-letnia Babcia, Mama i Siostra (z którą są też związane początki MAPAYI), po przyjaciółki oraz najbardziej wspierające klientki. To one w dużej mierze motywują mnie do działania i wiem, że bez nich nie byłabym w punkcie, w którym jestem teraz. To wielkie szczęście czuć takie wsparcie.

Jakie kobiety mnie inspirują? Uwielbiam kobiety konkretne, ale kierujące się w życiu intuicją i sercem. Kobiety świadome, wiedzące i takie, które widzą więcej.


TRACEY EMIN, MARINA ABRAMOWICZ

Kocham bezkompromisowe artystki, takie jak Tracey Emin czy Marina Abramowicz, które z nieprawdopodobnej wrażliwości i niełatwych doświadczeń życiowych zbudowały fundament swojej sztuki. Przetransponowały cień w światło.


CC by Piers Allardyce, © Tracey Emin. All rights reserved, DACS 2016. Photo © George Darrell


CC by Andrew Russeth


PJ HARVEY

Od pierwszego momentu w którym usłyszałam PJ Harvey, pokochałam ją za połączenie kruchości i siły w muzyce, którą tworzy. Za twórczość do bólu prawdziwą i za jej wielką skromność i pokorę.


CC by Peter CauberghsJANE GOODALL

Lubię kobiety, które idą swoją drogą, nie bacząc na to, co dyktuje społeczeństwo. Jane Goodall jest dla mnie niedoścignionym przykładem w kwestiach poszanowania środowiska i wielkiej miłości do zwierząt. Cenię ją za pracę badawczą na najwyższym poziomie i pragmatyczność. Mówiła: “What you do makes a difference, and you have to decide what kind of difference you want to make.”


ANITA RODDICK, SAFIA MINNEY

Przykładem od zawsze była dla mnie Anita Roddick - aktywistka i założycielka The Body Shop. Jako jedna z pierwszych pokazała światu, że w biznesie można działać z poszanowaniem środowiska i innych. Jej wizja opierała się na założeniu, że wszyscy zaangażowani zyskują. Podziwiam też to, co osiągnęła Safia Minney - założycielka marki People Tree - wprowadzając model produkcji oparty na współpracy z warsztatami rękodzielniczymi w najbiedniejszych zakątkach świata.


GRACE CODDINGTON, MICHELE LAMY

Ze świata mody nieustannie fascynuje mnie Grace Coddington, eteryczna poetka stylu i dyrektor artystyczna amerykańskiego Vogue, która od lat wplata magiczny pierwiastek w potencjalnie bezduszne sesje zdjęciowe magazynów modowych. Uwielbiam też Michele Lamy za nieprawdopodobną umiejętność łączenia sztuki i biznesu.


CC by Myles Kalus Anak Jihem
PILI OPAL

Pili Opal - prawniczka oraz modelka z Tajlandii, która uczestniczy w sesjach MAPAYI, idealnie oddając ducha marki. Opal jest spokesperson w temacie promowania różnych kanonów piękna w swoim kraju. Pomimo wspaniałych warunków, jej wygląd daleko odbiega od panujących powszechnie standardów.

Na zdjęciu Pili Opal w sukience VAGABOND


Imponują mi kobiety, które pomimo przeciwności ufają przede wszystkim sobie i wznoszą się do góry, stąpając jednocześnie twardo po ziemi. Niezachwiane zaufanie do siebie to coś, co próbuję sama w sobie budować i coś, czego z całego serca życzę Wam.

Kobiety, które mnie inspirują to początek serii wpisów MAPAYA Tribe, w którym chce dzielić się z Wami przybliżeniem postaci, które szczególnie z nami rezonują. Czuję, że każda z tych osób, tak jak my, nosi w sobie pierwiastek MAPAYI.


Zakupy razem:

0.00 PLN

Sposób i koszt dostawy wybierzesz w następnym kroku

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów