PODRÓŻ DO KORZENI.

Chciałam połączyć to, co ważne dla Mapaya z tym, co zastane. Z rzeczywistością...

Przeczytaj więcej

CHATTA ŁAPSZANKA - PRZESTRZEN I UGRUNTOWANIE NA 5*****

Są takie momenty, kiedy ciało mówi dość. A umysł wariuje. Pojechałam na wakacje na Mazury wraz z moją Córeczką, tylko po to żeby pod koniec tygodniowego wyjazdu zdać sobie sprawę , że… potrzebuję wakacji. I to natychmiast. Z dala od miasta. W naturze, wśród drzew, w ciszy, z zielenią za oknem i max do 2 godzin od Krakowa.

Przeczytaj więcej

MAPAYA na KTW FASHION WEEK

Ach, co to były za emocje.. ! 

W sobotę 11 listopada 2017 MAPAYA zadebiutowała pierwszym pokazem mody w ramach KTW Fashion Week w Katowicach.  

Cieszymy się tym bardziej, że w wydarzeniu uczestniczyliśmy na zaproszenie “Wysokich Obcasów” - publikacji, którą kochamy. 

Set “Wysokich Obacasów “ składał się z dwóch następujących po siebie pokazów - świetnej warszawskiej marki ACEPHALA oraz MAPAYI.  Pomimo zupełnie odmiennych estetyk, wraz z Moniką Kędziorek ( założycielką Acephali) czułyśmy (ja – Martyna Wilde) że nasze marki zgrały się świetnie. Okazało się, że zarówno Acephala jak i MAPAYA mają mocny punkt wspólny – a jest nią niezależna kobieta, posiadająca wyrazisty styl, funkcjonująca poza obowiązującymi trendami. 

W ramach pokazu MAPAYI  zatytułowanego “On The Road”  zaprezentowaliśmy 7 sylwetek. Postawiliśmy na prezentację naszej najnowszej minikolekcji "MAIIKAT", której bazą są ręcznie tkane i grubsze bawełniane tkaniny z Tajlandii. Same ubrania powstały w zakładzie Pani Oraphan (zdj. poniżej) z którą współpracujemy już trzeci rok. 

Przeczytaj więcej

HAND MADE WITH LOVE

Azja to prawdziwa skarbnica technik farbowania i pracy z tkaniną. Wspominaliśmy już, że nasze ubrania i akcesoria wykonywane są ręcznie, ale pod tym określeniem kryje się więcej, niż można się spodziewać. Za każdą sukienką czy szalikiem stoi historia i osoba, która wykonała dane ubranie dzięki wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. 

Jedną z technik, wykorzystywanych w produkcji ubrań MAPAYA jest Shibori, znana też pod nazwą tie-dye. Shibori polega na tworzeniu wzorów na tkaninie poprzez jej wiązanie, zszywanie czy skręcanie.  Sama technika wywodzi się z Japonii i pierwotnie była wykorzystywana do barwienia głównie jedwabi. Dziś wiemy, że doskonale sprawdza się też na bawełnie, a nawet filcu. W Shibori wyróżnia się trzy główne techniki: marszczenie, polegające na zwijaniu materiału na walec, zszywanie i składanie. W  samej Japonii Shibori jest bardzo popularne przy produkcji tradycyjnych kimon. Japońskie kimona osiągają często zawrotne ceny i bliżej im właściwie do dzieła sztuki niż do  ubrania.

Przeczytaj więcej

Zakupy razem:

0.00 PLN

Sposób i koszt dostawy wybierzesz w następnym kroku

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów